Dílna pro kutily

Kutilové, toto vám nesmí chybět ve vaší dílně!

Každá žena miluje, když její muž něco umí. Žádná žena neocení v domácnosti muže, který neumí ani vyměnit žárovku nebo který neumí ani namontovat polici. Žena potřebuje zkrátka muže do domácnosti, na kterého se může obrátit, pokud má nějaký problém. Takový kutil v domácnosti by měl mít svou vlastní kůlnu třeba na zahradě nebo v garáži, kde bude mít všechno potřebné nářadí, kdyby se náhodou v domácnosti něco pokazilo nebo pokud by bylo potřeba něco rychle opravit. Málokterý kutil ale má ve své kůlně všechno potřebné.

Abyste se přesvědčili o tom, že máte v kůlně všechno, co muži zkrátka potřebují, přinášíme vám takový seznam věcí, podle kterého byste se měli řídit. Je jedno, jestli v kůlně nebo v garáži budete mít chaos či pořádek, hlavně, když tyto věci nebudete postrádat.

K těm základním věcem patří svěrák i vrtačka

K těm naprostým základům, co by každý kutil měl mít v dílně, patří například svěrák nebo akumulátorová vrtačka, kterou využijete snad ke všemu. Kromě toho je zapotřebí mít i šroubovák a samozřejmě nějakou páječku a brusku. Nezapomínejte na koupi pily i frézy.

Velice často potřebujeme mít kleště i štípačky, nezapomínejte ani na měřící a vážicí pomůcky, na šrouby a matice, hmoždinky či hřebíky, tměly i laky nebo natěračské potřeby, které taky patří do každé kůlny či dílny.

Bezpečí na prvním místě!

Samozřejmě nesmíte zapomínat ani na svou vlastní bezpečnost. Je třeba myslet na to, že se vám v dílně může něco stát. Mějte oči na stopkách, neustále se snažte být na sebe opatrní. Mějte po ruce vždy brýle, sluchátka, ale hlavně i rukavice či funkční a plně vybavenou lékárničku, protože vždy se můžete pořezat nebo odřít.

S bezpečností se pojí i nasvětlení pracovní plochy. Málokterá garáž nebo dílna má velká okna, přes které proudí dostatek denního světla. Pořiďte si proto kvalitní umělé světlo, ať na všechno dobře vidíte a nenamáháte tak své oči.