Kolik si odkládat do prasátka?

Kolik si odkládat do prasátka?

Chcete mít spokojený a bezstarostný důchod, ve kterém si budete užívat financí, které jste během let našetřili? Průměrná výše penze od státu je zhruba 17 tisíc korun, opravdu vám tato částka stačí k pohodlnému stáří? Kolik byste si měli měsíčně odkládat, abyste v důchodu nemuseli počítat každou korunu?

Čas je to, o co tu běží. Čím dříve si totiž začnete odkládat na důchod, tím menší částku k tomu potřebujete.

Kolik je vhodné odkládat stranou?

To, kolik si budete na svůj účet ukládat peněz, záleží jen na vás a vašich standardech. Zamyslete se nad tím, jak vysoké jsou vaše měsíční výdaje. Rozdělte je na ty nutné – tedy nájem, jídlo, energie, poplatky za telefon a internet – a na zbytné. Některé zbytné výdaje s přibývajícím věkem nejspíš klesnou, ale naopak vám přibydou náklady nutné. V nezbytných se vám najednou možná objeví finance na léky či služby, které jste do té doby nepotřebovali.

Přečtěte si také: Jakou hodnotu má produkt, který prodáváte?

Začněte co nejdříve

Ve výsledku stáčí odkládání pouhých 5 stovek měsíčně, ale musíte začít co nejdříve. Čas je v tomto ohledu to nejdrahocennější.

Investice

Vlivem inflace mohou vaše peníze ztrácet na hodnotě, pokud chcete proti tomuto bojovat, zamyslete se nad vhodnou investicí. Ideální je investice taková, která vám bude vydělávat i v důchodu. Skvělou možností je vložení svých peněz do franšízy. Franšízy mají již vybudované jméno a čerpají z know-how známé a zavedené značky. Stačí pouze na začátku franšízu rozjet, zajistit si stálé zákazníky a o příjem v důchodu máte postaráno.

Přečtěte si také: EXISTUJE IDEÁLNÍ ČAS PRO ZAČÁTEK PODNIKÁNÍ?