Knihy, které doporučují samotní miliardáři. Přečtete si je taky?

Knihy, které doporučují samotní miliardáři. Přečtete si je taky?

Jsou knihy, které by se zkrátka za život měly přečíst. K těm patří většinou beletrie. Úspěšní jedinci však vypichují ještě některé knihy, které je dostaly na vrchol a které stojí za přečtení. I níže uvedené knižní výtisky zařaďte do svého seznamu knih, které si plánujete v blízké době přečíst. Posunou vás totiž o krok dál.  

Pokud patříte k lidem, kteří vědí, že daleko důležitější je mít bohatou a velkou knihovnu než velkou televizi, určitě neustále hledáte tipy na knihy, které se vyplatí přečíst si. Zeptali jsme se proto miliardářů na jejich knižní tipy.  

Síla pozitivního myšlení, Vincent Norman Peale 

I samotná hlava Spojených států amerických Donald Trump ví, že číst knihy se zkrátka vyplácí. Knihy mají pro člověka obrovský přínos. Pro něj byla přínosná kniha zvaná “Síla pozitivního myšlení”, kterou má na svém kontu připsanou Vincent Norman Peale. Jedná se o jednu ze tří oblíbených knih amerického prezidenta, který svůj optimismus načerpal právě z tohoto knižního výtisku. Doporučuje ji každému, kdo ve svém životě chce něco dokázat.  

Vzestup peněz, Niall Ferguson 

Další skvělou knihou, kterou doporučuje například CEO Coca-Cola Muthar Kent, je kniha nazvaná “Vzestup peněz”. Na svém kontu ji má Niall Ferguson, který v knihe mapuje evoluci finančního systému světa během devatenáctého a dvacátého století. Jedná se o knihu ekonomického pozorování, které je rozhodně velice přínosná.  

Napoleon, Vincent Cronin 

K dalším velmi doporučovaným knihám patří také kniha zvaná “Napoleon”, kterou napsal Vincent Cronin. Jedná se o příběh muže, který si skoro podmanil celý svět a který stále zůstává důvodem úžasu. Při čtení budete až žasnout nad tím, co dokázal jeden jediný muž, jehož výška a obecně velikost nebyla zrovna dech beroucí.