Na zahradu patří skleník

Na každou zahradu ke každému domu patří skleník!

Ke každému domu samozřejmě patří velká zahrada. Sice je to na jednu stranu radost, ale na druhou stranu je to velká starost. Přece jenom se o zahradu musíte starat, musíte sekat trávník, musíte ostřihávat větvičky ovocných stromů vždy na jaro. Kromě toho je zapotřebí se starat i o úrodu, kterou si na zahradě pěstujeme. Ovšem abychom si mohli úrodu pěstovat po celý rok, měli bychom pořídit k domu i skleník.

Skleníky mohou vytvořit na své zahradě zdatní kutilové nebo si je můžete zakoupit. Ať už si skleník pořídíte v jakékoliv formě, rozhodně nebudete litovat, že ho na své zahradě máte. Je to naprosto skvělá věc, kterou ocení hlavně milovníci květin či schopní zahradníci, kteří si zakládají na tom, aby jedli zeleninu jenom z vlastní zahrádky.

Mnoho lidí si myslí, že o skleník se starat v zimě nemusíme, stejně jako o celou zahradu, ale není to pravda. Skleník je právě skvělý v tom, že si v něm můžeme pěstovat klidně i jaro po celý rok. Je to spíše koníček a hobby.

Co se všechno dá ve skleníku pěstovat?

Záleží jenom na vás, co ve skleníku chcete mít. Můžete v něm mít oblíbené druhy zeleniny, kterým se zde bude určitě dobře dařit, protože budou mívat dostatek světla, ale i vláhy. Jestliže ale milujete květiny, udělejte si ze skleníku květinový ráj! Jelikož je ve skleníku poměrně teplo a hlavně vlhko, vybírejte a sázejte sem jenom takové rostliny, které vlhko a teplo snášejí víc jak dobře.

Do skleníku se nehodí například takové květiny, které milují sucho a které jsou zvyklé na přímé sluníčko. Co se týče pěstování květin, které milují mokro, i ty můžete ve skleníku pěstovat, jenom jim musíte dopřávat pravidelnou zálivku.

Kde je nejlepší skleník umístit?

Skleník si můžete umístit kdekoliv na zahradě. Pokud však kupujete skleník, tudíž máte skleník z plachty a kusu železa, měli byste skleník postavit na místě, kde až tak nefouká. Kdyby přišel velký vítr, bohužel by vám celý skleník mohl odnést.