Jaké obory lze považovat za vítěze koronavirové krize?

Jaké obory lze považovat za vítěze koronavirové krize?

Epidemie koronaviru nás bude ještě nějakou chvíli provázet. Experti se shodují na tom, že i když vláda nevyhlásí plošné uzavření ekonomiky, může k tomu dojít z důvodu rostoucích čísel nakažených. Bohužel mnohé podniky mohou naprosto uzavřít své brány. I když to ale pro mnohé obory vypadá velice špatně, jiné obory se zase radují. A právě tyto radující se obory můžeme považovat už nyní za vítěze koronavirové krize.  

K vítězům se samozřejmě neřadí restauratéři nebo hoteliéři. Ti mají za sebou opravdu krušných několik měsíců, během kterých nemohli fungovat na plné obrátky. Stejně tak letecké společnosti nemají za sebou dobré měsíce. Kdo tedy z aktuálně panující epidemie vyjde jako vítěz? 

Lékárny 

Mezi jednoznačné vítěze patří klasické lékárny. Na lécích, vitaminech nebo jiných doplňcích stravy v posledních měsících Češi nešetřili. A zejména ihned po vypuknutí pandemie došlo k vyprodání i nejhlubších zásob. Dlouhé týdny nebyly k dostání vitaminy C v různých podobách. Samozřejmě chyběly i další produkty podporující imunitu nebo léky zabraňující chřipce či ulevující od teplot.  

Firmy zaměřující se na prodej léčiv mohly opravdu jásat. Během několika měsíců došlo k rozšíření nabídky jejich služeb, vznikaly dokonce boxy, v nichž si lidé mohli vyzvednout svou objednávku, aniž by přišli s kýmkoli do kontaktu.  

Jídlo 

I když se nám uzavřeli restaurace, jen hrstka lidí se rozhodla vařit doma. Někteří si aktivně objednávali rozvážkovou službu. Na druhou stranu se však lépe dařilo on-line supermarketům, kterým často padaly webové stránky nebo u nichž lidé museli stát ve virtuální frontě, než se dostali na řadu a mohli on-line nakupovat.  

Zejména on-line supermarkety a hypermarkety evidovaly především v prvních dvou měsících epidemie obrovské nárůsty, které dosahovaly až osmdesáti procent.