Jaké cizí jazyky jsou v současné době nejvíce žádané?

Jaké cizí jazyky jsou v současné době nejvíce žádané?

Už od školy nám rodiče i učitelé vštěpují do hlavy, že jazyky jsou to, co se nám v životě bude nejvíce hodit. Nabízí se otázka, jestli je to opravdu tak. Pro odpověď však nemusíte chodit daleko, touto otázkou jsme se zabývali. A ano, i dnes jsou jazyky velmi žádané. Je to jakýsi benefit, který budete mít před jinými uchazeči o danou pozici, o kterou se ucházíte. Znalost cizího jazyka vám bude opravdu ku prospěchu, zvýšíte tím i nyní své šance na atraktivní pracovní místo. Zatímco v minulosti byla nejžádanější hlavně angličtina, o níž se myslí, že už ji umí snad každý, jaký jazyk je atraktivní či nejžádanější nyní?

V České republice se ekonomice daří, o tom není pochyb. Firmy v současné době obchodují se zahraničím, proto je dobré mít kvalitní jazykové dovednosti, a to minimálně na úrovni B1, ovšem to je naprostý základ. S pokročilejší úrovní jazyka se vaše šance na získání dobrého zaměstnání jenom zvyšují.

Jelikož dnes firmy obchodují se světem, požadují firmy zaměstnance mluvící cizím jazykem, aby se mohlo komunikovat třeba s obchodními partnery nebo případně s nespokojenými klienty.

Cizí jazyk jako klíč k zajímavějšímu zaměstnání

Jak již bylo zmíněno, dnes je ovládání cizího jazyka klíčem k zajímavějšímu zaměstnání. Kandidát na dané pracovní místo se díky cizímu jazyku může dostat k lidem, kteří už jsou v tom nejužším výběru. A jak již také bylo zmíněno, platí, že čím vyšší úroveň daného jazyka ovládáte, tím se vaše šance na získání dobré pracovní pozice jenom zvyšují.

Angličtina jako samozřejmost

V mnoha firmách se už ani neptají na anglický jazyk, jelikož se zkrátka bere jako samozřejmost. Stále je to však jazyk, který je nepostradatelný, jelikož je světový. I když umíte dobře a plynule francouzsky, japonsky nebo německy, s angličtinou i dnes nejdál dojdete.