Jak vychovat miliardáře

Jak vychovat miliardáře?

Lidé dnes touží po bohatství, bohužel ne každý bohatství dosáhne. Někteří lidé se bojí vystoupit ze své komfortní zóny, někteří chtějí mít neustále jistotu, kterou mají v podobě zaměstnání. Ať už jste vy nedosáhli hmotného bohatství z jakéhokoliv důvodu, možná chcete, aby takového bohatství dosáhly vaše děti. Jenže pokud to tak je, nesmíte je učit vaše způsoby. Každé dítě musí vnímat svět trochu z jiného pohledu, než jak ho vnímáte vy, protože jinak bohatství nedosáhne.

Říká se, že po finanční stránce chudý člověk, pokud chce vychovat miliardáře, nesmí ho učit své způsoby, protože ty byly očividně špatné, když nemá na kontě vysněné miliardy. Přinášíme vám proto pár tipů, co byste svým dětem měli neustále vštěpovat do hlav, aby z nich ti bohatí jednoho dne byli.

1) Zaměstnanec je méně než zaměstnavatel

Sice můžete lehce zbohatnout i na pozici zaměstnance, rychleji se však na úroveň bohatého člověka dostanete z postu zaměstnavatel. Vštěpujte vašim dětem to, kdo je víc. Ukazujte jim seznamy miliardářů, v nichž nenajdou člověka, který by takových peněz dosáhnul z postu zaměstnance. I když jsou dnes platy poměrně štědré, stejně se s nimi jen stěží dotknete miliardy.

2) Risk je zisk

Už od mala by se mělo člověku vštěpovat do hlavy, že risk je zisk. Hlavně děti to budou chápat ze všech nejvíce, protože právě děti se nebojí. Nebojí se riskování, nebojí se vážně ničeho. Podporujte je v této nebojácnosti, protože jinak během dospívání zapomenou, že vítězí jenom ten, kdo se nebojí. Bez riskování by byl život nejen nudný, ale nikdy bychom nedosáhli toho, čeho chceme.

Je načase konečně nebát se vystoupit z davu, je třeba, aby děti nezobali zrní společně se slepicemi, které jsou nízko u země, ale aby se nebáli létat s orli, kteří je mohou posunout vysoko. Riskování je o strachu, který děti nemají, proto v nich ten strach nepěstujte.