Inspirujte se

Inspirujte se od méně známých multimilionářů. Znáte je?

Každý člověk, který chce být jednoho dně úspěšný, se motivuje od lidí, kteří už úspěšní jsou. Pokud byste se lidí zeptali, ke komu vzhlíží, většina by vyslovila jména poměrně známých světových miliardářů nebo milionářů, jako jsou Jeff Bezos nebo Bill Gates, jiní by vyslovili jméno Steve Jobs nebo případně Richard Branson. Kromě těchto známých miliardářů však existovali i jiní multimilionáři, jejichž jména zná však jen minimum z nás. I od těch je dobré se inspirovat, i ti nás mohou posunout zas o kousek dál.

Inspirovat se od současně velice úspěšných lidí je samozřejmé. Jen málokdo se však inspiruje od těch, kteří byli úspěšní v minulosti. Dnes se však o nich už nemluví, což je velká škoda. Jejich životní příběhy by ovšem neměly být zapomenuty.

• Clara Brown

Znáte Claru Brown? Její životní příběh začal ve Virginii, konkrétně v otroctví, z něhož byla osvobozená až ve svých 56 letech. V té době se rozhodla usadit se v Coloradu a začala investovat do nemovitostí. Clara Brown však později prosperovala z těžby zlata. Stala se tak naprosto první ženou, která z těžby zlata prosperovala.

“Ať už začínáte v jakkoli skromných podmínkách, nic vám nemůže zabránit v tom, abyste naplno rozvíjeli svůj potenciál. Je to jen o vaší představivosti.”

• Jakob Fugger

Jakoba Fuggera jistě také neznáte. Jedná se o nejúspěšnějšího německého obchodníka, který byl také označován jako “Rich”. Nejdříve obchodoval s textilem, poté začal obchodovat s kovem. Jeho jmění bylo tak velké, že mohl zajistit skvělý život i svému synovi, jemuž odkázal dva miliony guldenů (dnes bychom tuto částku přirovnali k milionu dolarů).

• James Forten

Jedná se o velice bohatého podnikatele, který se zaměřoval na výrobu plachet. Byl zastáncem toho názoru, že život není jen o dosáhnutí obrovského majetku, ale je také především o snaze dosáhnout svobody a pomoct druhým lidem.