Diamanty jsou symbolem luxusu. Proč jsou však tak drahé?

Diamanty jsou symbolem luxusu. Proč jsou však tak drahé?

Už odpradávna jsou diamanty symbolem luxusu a na svém krku nebo uších je nosí jenom noblesní dámy spadající do vyšší společnosti. Už dlouhá léta platí, že diamanty jsou nejlepšími přáteli žen a že právě diamanty jsou to, kvůli čemu umí muži padnout kolem krku. Jak již bylo zmíněno, diamanty jsou známkou luxusu a darují se většinou ke slavnostním příležitostem. To jsou dva zcela známé fakty. Jenže jednu otázku, kterou si mnozí lidé pokládají, stále nikdo nezodpověděl. A sice tu, proč jsou diamanty tak drahé? 

Diamanty nejsou tak drahé, protože jsou vzácné 

Řada lidí se domnívá, že diamanty jsou drahé, protože jsou vzácné. Jenže to je něco, co už dávno neplatí. Diamanty byly drahé kvůli své vzácnosti možná kdysi, kdy jich nebylo ještě tolik. Jenže dnes je známo už obrovské množství ložisek, kde se diamanty nachází. Zejména v Jihoafrické republice byste našli celou řadu ložisek plných diamantů!  

Dnes za obrovskou cenou, která se dostává až do astronomických výšin, stojí především geniální reklamní kampaně, které umí udělat prakticky z čehokoli něco nepostradatelného. A také za obrovskou cenou stojí opatrné a postupné dávkování diamantů do prodeje.  

Diamanty nejsou ve skutečností taková senzace 

Je velice zajímavé, že diamanty ve skutečnosti nejsou takovou senzací, za kterou se mají díky reklamním kampaním. Dokonce by ani ve skutečnosti nemusely být tak drahé. Nejsou totiž tak vzácné, jak se na první pohled jeví. Jedná se o vůbec nejčastější drahokam, který není těžké najít. Daleko vzácnější, a proto daleko dražší je například safír nebo rubín.  

Symbolem luxusu od dvacátého století 

I přes fakt, že nejsou diamanty tak vzácné nebo tak drahé, za jaké se ve společnosti mají, se staly právě diamanty známkou luxusu. Stalo se tak ve dvacátém století, kdy celosvětově vypukly geniálně propracované reklamní kampaně, díky kterým se diamanty rázem staly součástí každých zásnub.